Screen
Screen
Screen
Screen
Screen
Screen

Čo sa nám podarilo

Rok

2023

Výsledok našej práce

www.ecomed.sk

RealizovanéŠípka vpravo

  • + modernú cloudovú aplikáciu
  • + rozšírenie funkcionality
  • + predprípravu na zákaznícku zónu
  • + zefektívnenie procesov v aplikácii
Výzva

Naša výzvaŠípka vpravo

Klient pôsobiaci v zdravotníckom sektore používal Windows aplikáciu od zahraničného vývojára, ktorá slúžila na kalibráciu pipiet, analyzovanie a ukladanie príslušných dát. Tá však bola príliš drahá, keďže vyžadovala každoročné obnovovanie licencie. Naviac, používať sa dala len na jednom počítači. Ak ju chcel klient využívať na viacerých zariadeniach, musel si zaplatiť niekoľko drahých licencií. Okrem toho, mnohé procesy v aplikácii neboli dobre vyladené – zaberali príliš veľa času a sťažovali prácu. Našou úlohou bolo zabezpečiť preprogramovanie softvéru tak, aby bol celkovo efektívnejší a dostupný z akéhokoľvek počítača. Zákazník tiež požadoval rozšírenie o nové funkcionality.

Proces

Ako sme postupovali?Šípka vpravo

Zanalyzovali sme si funkcionality pôvodnej Windows aplikácie a na základe nich sme navrhli štruktúru novej cloudovej aplikácie, ktorá sa dá otvoriť na akomkoľvek počítači. Procesy, ktoré neboli efektívne, sme prepracovali a optimalizovali. Na základe požiadaviek klienta sme doprogramovali nové nadstavby a funkcie. Museli sme zabezpečiť, aby aplikácia vedela komunikovať s externým hardvérom – váhou na kalibráciu pipiet, ktorá sa pripája k počítaču. Do aplikácie sme naviac doprogramovali aj predprípravu na zákaznícku zónu. Tú môže klient v budúcnosti využiť na monetizáciu aplikácie – svojim zákazníkom za určitý poplatok poskytne prístup k niektorým údajom a funkciám.

Zápisník

Ako sme klientovi pomohli naším riešením?Šípka vpravo

Keďže nová aplikácia je na cloude, klient sa do nej dokáže prihlásiť z akéhokoľvek stolového počítača alebo notebooku. Aplikácia je v jeho vlastníctve, takže nemusí každý rok platiť vysoké licenčné poplatky. Ročne tak ušetrí 75 % pôvodných nákladov. Vďaka vyladeným procesom vie obsluha pracovať oveľa rýchlejšie. Napríklad, ak sa pomýli pri jednom z 10 meraní, nemusí celý merací proces opakovať odznova ako v prípade pôvodnej aplikácie. Jednoducho vymaže jedno chybné meranie a pokračuje ďalej. Kým pôvodná aplikácia bola v angličtine, nová je kompletne v slovenčine. To obsluhe tiež uľahčuje prácu. Administrátorské prostredie sme optimalizovali tak, aby bolo maximálne prehľadné. Vyladili sme aj detaily. Napríklad, obsluha môže zadávať desatinné čísla buď s bodkou, alebo čiarkou. Softvér porozumie obom variantom. Aplikácia je pripravená na ďalšie rozšírenia – ak bude klient chcieť pridať nové funkcie, vieme mu ich jednoducho doprogramovať.

Naše výsledné spracovanie
Šípka vpravo

Mac
Handshake

Máte záujem o podobný projekt?

Následujúci
Šípka vpravo

projekt
Ihlove

Komplexne sme prepracovali UI a UX webu a zakomponovali hodnoty spoločnosti do grafiky projektu.