Online konfigurátor alebo nástroj pre poskytnutie jedinečného zážitku z nakupovania

V súčasnosti väčšina ľudí nakupuje cez internet. Ak ste podnik zaoberajúci sa predajom produktov, nemôžete si dovoliť, neposkytnúť zákazníkom podrobný pohľad na to, čo predávate. Ľudia dnes pri online nákupe očakávajú, že im na vašom webe ukážete, čo kupujú. Na tento účel slúži online konfigurátor produktov.

Ak si chcete kúpiť auto online, očakávate, že si budete môcť vybrať farbu, disky, poťahy a množstvo ďalšieho. Pri vyberaní však chcete vidieť aj to, ako to vyzerá v 2D alebo 3D modeli. Nebudete kupovať niečo, čo neviete ako vyzerá. Prispôsobený 2D alebo 3D model produktu ukazuje užívateľom práve online konfigurátor. Tento nástroj môže mať mnoho foriem a funkcií. Ich použitie je obzvlášť dobre zavedené v automobilovom, nábytkárskom a PC priemysle. Potenciál v sektore B2B v súčasnosti zostáva do značnej miery nevyužitý, ale je obrovský.

Prečo by mala mať aj vaša firma online konfigurátor?

Hlavnou výhodou konfigurátora je, že pomáha webom a e-shopom poskytnúť zážitok zákazníkom podobný tomu, ktorý získavajú návštevou kamenného obchodu. Zákazníci sa cítia sebavedomejšie, keď si môžu doma preskúmať najviac aspektov produktu a následne si ho nechať doručiť domov, dôvera ich pravdepodobne presvedčí, aby klikni na tlačidlo ,,kúpiť” alebo „vyžiadať cenovú ponuku“ rýchlejšie. Vďaka konfigurátorom kupujúci uvidia všetky jemné detaily produktu a vedia, čo kupujú, čo robí celkový dojem pozitívnym. Môžeme tým tiež povedať, že vašim zákazníkom šetrí čas a taktiež peniaze. Nemusia cestovať do kamennej predajne, ale môžu si v kľude pozrieť a prispôsobiť produkt v pohodlí domova. Čas a peniaze nešetrí len vášmu zákazníkovi, ale aj vám. Konfigurátor uľahčí prácu celému vášmu obchodnému oddeleniu.

Obchody s konfigurovateľnými produktami dosahujú väčšiu návštevnosť ako ich konkurencia, ktorá konfigurátor nemá. Už len tým, že svojim zákazníkom ukážete produkt, ktorý si môžu upraviť podľa vlastných predstáv, sa môžu stať ,,závislými”. Vidieť, ako sa im zobrazujú rôzne možnosti produktu, je tiež silným psychologickým podnetom pre zákazníkov, ktorí sa môžu ľahko vidieť používať daný produkt, keď si ho prispôsobia podľa vlastných predstáv.

Konfigurátor dokonca ponúka automatizovanú kontrolu uskutočniteľnosti na vylúčenie chýb produktu a tým individuálne podporiť zákazníka v jeho rozhodovaní. Niekedy sa môže zákazník ľahko stratiť v nespočetných možných kombináciách, a preto pre určitý produkt vyberie nesprávne komponenty. Konfigurátor sa však vyhýba nesprávnym výberom, pretože neumožňuje všetky možné kombinácie.

Záver

Stručne povedané, online konfigurátor prináša vášmu obchodu množstvo výhod.

  • Poskytuje vašim zákazníkom jedinečný zážitok z nakupovania.
  • Ponúka zákazníkom možnosť prispôsobiť si produkt podľa ich predstáv, čo vám zaručí, že neprejdú ku konkurencii.
  • Poskytujte efektívne a cielené rady zákazníkom a predstavujú tak konkurenčnú výhodu.
  • Šetrí čas a peniaze vám aj vašim zákazníkom.
  • Posilňuje lojalitu zákazníkov a vytvára individuálne ponuky.
  • Zvyšuje návštevnosť vášho webu a e-shopu a podporuje predaj.

Ak váš web alebo e-shop konfigurátor ešte nemá, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám pomôžeme, zodpovieme na vaše otázky a poradíme, stačí si len požiadať o bezplatnú konzultáciu.

Zdroje

https://www.threekit.com/blog/what-is-a-web-based-product-configurator
https://blog.salsitasoft.com/what-is-a-product-configurator/
https://viscircle.de/advantages-of-a-product-configurator-as-a-digital-consultant-in-b2b/?lang=en

Handshake

Ak Vás článok zaujal a mali
By ste záujem o niektorú
službu, napíšte nám