Chlapec, ktorý píše na klávesnici, pretože robí programovanie na zakázku

Programovanie na zakázku: Ako nájsť správneho partnera

Programovanie na zakázku je čoraz populárnejšie v dnešnej dobe, keď hľadáte konkrétne riešenia. Ale ako nájsť správneho partnera? Čítajte ďalej.

Úvod

Programovanie na zakázku je v dnešnej dobe čoraz populárnejšie, keď hľadáte konkrétne riešenia na svoje problémy a potreby. Také, ktoré by vám pomohli zefektívniť operácie alebo zlepšiť zákaznícku skúsenosť.

Tento článok vám poskytne prehľad toho, ako si nájdete správneho partnera pre váš projekt a ako zabezpečíte, aby bol projekt úspešný.

Prečo programovanie na zakázku?

 1. Presné potreby: Ako každá firma, aj vy máte svoje vlastné, jedinečné potreby, ktoré nemusia byť pokryté existujúcimi riešeniami na trhu. Poznáte to, kopec riešení, ale žiadne také, ktoré by vyhovovalo presne vám.
 2. Konkurenčná výhoda: Doprajte si konkurenčnú výhodu. Vlastné softvérové riešenie vám poskytnne výhodu. Kým sa konkurencia riadi procesom podľa krabicového riešenia, váš systém naprogramovaný na zakázku sa bude riadiť podľa vášho procesu, vášho prostredia a vašich pravidiel.
 3. Integrácia: Spojte do jedného ďalšie riešenia už s existujúcimi systémami. Účtovníctvo, sklady, eshop, mobilná aplikácia, GPS, mapy… možnosti je nekonečno.

Ako nájsť správneho partnera

Programovanie na zakázku:

Rozumie vášmu podnikaniu

Ideálny technologický partner má rozumieť odvetviu vášho podnikania. Prečo potrebujete technologické riešenie a aký problém bude vyriešený po jeho implementácii.

Technologické riešenia majú pomôcť nájsť ďalšie spôsoby, ako zvýšiť efektivitu, znížiť náklady, pridať hodnotu a zvýšiť príjmy.

Pri hľadaní ideálneho partnera sa zamerajte na to, či technologický partner dokáže rozumne zaobchádzať s vašou víziou. Ideálny technologický partner má pochopiť celé vaše podnikanie, aby poskytol príťažlivé a efektívne digitálne riešenie.

Prieskum

 • Portfólio: Skontrolujte predchádzajúce projekty, referencie a hodnotenia. Pýtajte sa na čiastkové riešenia a funkcie.
 • Technológie: Uistite sa, že firma ovláda technológie potrebné pre váš projekt, či produkt a zvládne súčinne prepojenia ďalších komponentov. Prípadne sa pýtajte prečo firma navrhuje také alebo iné technológie, prípadne, prečo s nimi pracuje.
 • Cena vs. Kvalita: Nízka cena neznamená skoro nikdy dobrú kvalitu. Zisťujte, čo obnáša cena.

Komunikácia

 • Transparentnosť: Očakávajte pravidelné aktualizácie a jasné komunikačné kanály. Nnovinky v oblasti aspoň posunu aspoň 2x do mesiaca. Či už videohovorom, osobne, emailom alebo telefonicky.
 • Flexibilita: Partner má byť schopný prispôsobiť sa zmenám v projekte. Pozor, neznamená to však, že váš partner môže v strede dohodnutého projektu pridať funkcionalitu zadarmo alebo bez toho, aby sa nepredĺžil čas dodania.

Fázy projektu

 1. Analýza a Plánovanie: Definovanie požiadaviek a cieľov.
 2. Vývoj: Programovanie a testovanie.
 3. Implementácia: Nasadenie riešenia.
 4. Údržba: Pravidelné aktualizácie a podpora.

👉 Prečítajte si detailne fázy projektu v článku Programovanie na mieru

Programovanie na zakázku: Záver

Programovanie na zakázku je investíciou do budúcnosti vašej firmy. Správnym výberom partnera a jasným definovaním vašich potrieb môžete zabezpečiť, že váš projekt bude úspešný a prinesie vám dlhodobé výhody. Či už z pohľadu peňazí, získaného času, spokojnosti u klientov, lepšieho prehľadu, automatizácie alebo mnoho iného. Nezabudnite si však dobre vykomunikovať svoje očakávania na projekt, komunikáciu, či cenové podmienky.

V prípade, že by ste potrebovali programovanie na zakázku a spoľahlivého partnera, smelo sa ozvite nám a vyskúšajte si nás.

Pre zistenie toho ako k danej problematike pristupujeme my, si pozrite našu podstránku Programovanie na mieru

Handshake

Ak Vás článok zaujal a mali
By ste záujem o niektorú
službu, napíšte nám