OBS - šetrenie peňazí softvérom

Čo je to informačný systém a aké výhody vám dokáže priniesť?

Informačné systémy dokážu významným spôsobom šetriť čas, peniaze a prinášať viac objednávok. Aké možnosti ponúkajú? 

Informačné systémy dokážu významným spôsobom šetriť čas, peniaze a prinášať viac objednávok. Aké možnosti ponúkajú? 

Keď sa povie „informačný systém“, mnohí podnikatelia si nevedia úplne predstaviť, čo si pod týmto pojmom predstaviť. Poďme si ho tak rozobrať na drobné. Úlohou informačných systémov je pracovať s informáciami, respektíve, dátami. Zabezpečujú ich zber, ukladanie, spracovanie a poskytovanie ďalším subjektom

Toto je pomerne široká definícia, no presne vyjadruje, na čo vlastne slúžia informačné systémy. Ich možnosti sú jednoducho neobmedzené a dajú sa ľahko prispôsobiť vašim konkrétnym potrebám a požiadavkám. 

Informačný systém v praxi 

Informačné systémy môžu mať v realite 3 rôzne podoby

1. Webová aplikácia – takýto informačný systém je prístupný z rôznych zariadení, ktoré sú pripojené k internetu. Typickým príkladom môže byť webová stránka, cez ktorú si vedia vaši klienti zarezervovať termín vo vašej prevádzke. 

2. Počítačová aplikácia – na to, aby ste mohli takýto informačný systém používať, musíte si ho inštalovať do svojho počítača vo forme aplikácie. Môže ísť napríklad o program na sledovanie stavu skladu. 

3. Mobilná aplikácia – ako už napovedá jeho názov, tento druh informačného systému si stiahnete do svojho telefónu ako aplikáciu. Môže ísť napríklad o appku, do ktorej si viete rýchlo zaznamenať nejaké informácie o vašich klientoch. 

V dnešnej dobe sa najväčšej obľube tešia informačné systémy v podobe webových aplikácií. Ich výhodou je, že sú dostupné z rôznych miest na Zemi, z mnohých druhov zariadení. Máte tak k všetkým dátam jednoduchý prístup bez toho, aby ste si museli sťahovať aplikáciu do svojho počítaču či smartfónu. Túto skutočnosť ocenia aj vaši zákazníci či zamestnanci. 

Mnohé podoby informačných systémov 

Aby ste si vedeli ešte lepšie predstaviť, ako vlastne môže taký informačný systém vyzerať s praxi, prinášame vám krátky prehľad niekoľkých často využívaných podôb

  • Webstránka, cez ktorú si môžu zákazníci rezervovať termín vo vašej prevádzke 
  • Systém na evidenciu a prideľovanie práce zamestnancom 
  • Softvér na vytváranie obsahu pre televízory v prevádzke 
  • Systém na evidenciu nových objednávok
  • Softvér na odosielanie správ vašim klientom

Samozrejme, informačné systémy dokážu byť multifunkčné. Napríklad, môžu spájať rezervovanie termínov, evidenciu objednávok a odosielanie správ zákazníkom. V prípade riešení na mieru a teda naprogramovania informačného systému sa dá funkcionalita jednoducho rozširovať. 

Informačný systém môže slúžiť len vám či vašim zamestnancom, pričom nikto iný do neho nebude mať prístup. Naopak, rozhodnúť sa môžete aj pre systém v podobe modernej webstránky s pekným dizajnom, ktorý viete využívať na komunikáciu so zákazníkmi.  

Informačné systémy a ich hlavné výhody 

Informačné systém prinášajú viacero praktických výhod, ktoré ocenia podnikatelia v rôznych oblastiach. 

Úspora času a peňazí 

Moderné informačné systémy do veľkej miery využívajú automatizáciu a významne zjednodušujú procesy. Vyhnete sa prácnej e-mailovej alebo telefonickej komunikácii s klienti či dodávateľmi, ktorá vás stojí veľa času a peňazí. Mnohé činnosti budú prebiehať samé, bez toho, aby ste ich museli vykonávať manuálne. Dobrým príkladom je automatické poslanie ďakovného e-mailu zákazníkovi po vykonaní objednávky. 

Praktický tip: Z našich skúseností vyplýva, že z dlhodobého hľadiska dokáže informačný systém firmám ušetriť tisícky eur. Ide tak o investíciu, ktorá sa rozhodne oplatí. 

Vyšší komfort 

Informačné systémy zvyšujú komfort nielen vás a vašich zamestnancov, ale aj samotných zákazníkov. Napríklad, na to, aby si klient zarezervoval termín na ostrihanie, nemusí čakať do otváracích hodín, hľadať telefónne číslo a volať. Kedykoľvek otvorí informačný systém v podobe modernej webstránky, v priebehu pár klikov si zvolí čas a odošle objednávku. 

Keď svojim klientom ponúknete vyšší komfort, automaticky získavate veľkú konkurenčnú výhodu a oslovíte viac potenciálnych zákazníkov. Informačný systém tak dokáže prispieť k nárastu vašich tržieb. 

Jednoduchšia analytika a organizácia procesov 

Vďaka modernému informačnému systému môžete mať všetky kľúčové informácie a dáta spojené s vašim podnikaním dostupné na jednom mieste, v logicky organizovanej podobe. Viete sledovať najnovšie objednávky, počet predajov, stav skladu a mnohé ďalšie parametre. Dokážete jednoduchšie analyzovať aktuálny stav a efektívnejšie plánovať ďalšie procesy. 

Pri používaní informačného systému sa vám nestane, že dôležité dáta sa niekde stratia. Uchovávať ich môžete aj po dobu niekoľkých desiatok rokov a keď sa k nim budete potrebovať dostať, sú dostupné na niekoľko klikov. 

Informačný systém na mieru od OBS 

Vytváranie informačného systému na mieru je založené na vašich predstavách. Keď sa rozhodnete spolupracovať s nami, v prvom kroku nám detailne predstavíte, akú funkčnosť by ste chceli od vášho systému. Mal by umožňovať rezerváciu termínov? Chcete cez neho ovládať televízory? Potrebujete prostredníctvom neho sledovať nové objednávky, komunikovať s klientmi či zamestnancami? Chcete ho využívať na otváranie brány na diaľku? Žiadna predstava nie je príliš ambiciózna na to, aby sa nedala pretaviť do reality. 

Na základe vašich požiadaviek pripravíme štruktúru informačného systému, ktorú náš tím programátorov premení na funkčný softvér. Naprogramovaný systém vyladíme po dizajnovej a obsahovej stránke tak, aby zodpovedal moderným štandardom a vašim predstavám. 

Máte aj vy záujem o naprogramovanie informačného systém na mieru, potrebujete poradiť alebo sa len porozprávať o možnostiach? Neváhajte nás kontaktovať a dohodnite si s nami nezávislú konzultáciu

Handshake

Ak Vás článok zaujal a mali
By ste záujem o niektorú
službu, napíšte nám